Neden Affetmeliyim? Peki Ama Nasıl?

  Neden Affetmeliyim? Peki Ama Nasıl?

  Sevgiyle Merhaba!

  Affetmek deyince aklınıza ilk ne gelir? Asla unutamadığınız o olay nedir ve neden bir türlü affedemiyorsunuz? Sizi hala daha geçmişte tutan şey nedir? Hepimizin hayat deneyimleri farklıdır. Bizler ruhsal boyutta hayat amacımıza uygun olarak her şeyi seçerek dünyaya geliriz. Ruhumuzun tekamülü için yaşadığımız acı ve tatlı bu deneyimler gereklidir, ancak bu şekilde olgunlaşırız.

  Affetmek, birine karşı duyduğumuz kin ve öfkeden serbest kalmak, yaşadığımız o olaydan özgürleşmektir. İnsanlardan zarar görüp kalbimiz kırılınca bu tabi ki kolay değildir. Önce yaşadığımız deneyimin acısı, üzüntüsü, şok ve travması ile başa çıkmaya çalışırız. Sonraki aşamada ise öfke, kin ve intikam duygusu ile baş başa kalırız. Neden bu benim başıma geliyor ve ben bunu hak edecek ne yaptım diye düşünüp dururuz.

  NEDEN AFFETMELİYİZ?

  Affetmeyi reddettiğimiz zaman geçmişin adeta kölesi olup “şimdi”yi yaşayamayız. Oysaki geleceğimizi yaratmamız için anda yaşamamız gereklidir.

  Bir pazar sabahı yemyeşil bir ormanda yürüyüş yaptığınızı düşünün, tertemiz havayı içinize çekiyorsunuz, attığınız her adımın farkındasınız, gökyüzü güneşli, kuşlar cıvıl cıvıl, kalbinizde şükran duygusu.. Bazen yavaş bazen hızlı hep ilerliyorsunuz ve bu yolculuktan müthiş keyif alıyorsunuz.

  Şimdi bir de bir de aynı yürüyüşü sırtınızda çanta ve ellerinizde ağırlıklar ile hayal edin. O yürüyüşten aynı şekilde zevk alabilir misiniz? Nasıl da hemen işkenceye dönüştü öyle değil mi? Affedemediğimiz her şey ve her kişi, bizim hayatımızı zorlaştırır ve yükümüzü arttırır. Hayatı keyifli ve neşeli yaşamamızı engeller. Bu yaşamdaki yüksek potansiyelimizi tam anlamıyla kullanamayız. Oysaki tüm bunlardan özgürleşip serbest kalmak kendimize vereceğimiz en güzel hediyedir. Bizler buna layığız.

  AFFETMELİ MİYİM?

  Birçok çalışma gösteriyor ki affetmek bizlerin fiziksel, duygusal ve ruhsal sağlığına çok faydalıdır. Öfke ve kin gibi duyguları bırakmadığımızda, zaman içinde bazı fiziksel rahatsızlıklara sahip olabiliriz. Affetmek, bu negatif duyguların zihninizden ve vücudunuzdan tamamen gitmesine izin vermektir.

  NASIL AFFEDECEĞİM?

  Affetme çalışması için birçok yöntem var, bunlardan sadece bir tanesini paylaşacağım.

  Rahatsız edilmeyeceğiniz sessiz bir yere çekilin. Beyaz bir kağıt ve kaleme ihtiyacınız olacak. Affedemediğiniz o kişiye mektup yazacaksınız. Rahat olun, bu mektubu kimse okumak zorunda değil.. İçinizde kalan ifade edemediğiniz her ne varsa, istediğiniz ve arzu ettiğiniz şekilde mektubu yazabilirsiniz. Lütfen tüm negatif duygularınızı son damlasına kadar yazdığınızdan emin olun. İçinizde her ne varsa bu beyaz sayfaya aktardığınızı düşünün. En sonunda, bu mektubu güvenli bir şekilde yakın. Tüm öfkenin, kızgınlığın yanıp kül olduğunu görün. Çalışma sonunda eğer hala daha affetmeye hazır hissetmiyorsanız, bunu yapmak zorunda değilsiniz. En azından bu mektup ile duygularınızı kontrol altına almayı öğrenmiş olursunuz.

  Thetahealing Eğitmeni olarak yaptığım çalışmalarda şunu söyleyebilirim ki, Thetahealing Tekniği affetme sürecini çok hızlı sonuçlandırıyor. Kişiler aynı döngüyü tekrar ve tekrar yaşamak zorunluluğundan serbest kalıyorlar. Thetahealing tekniğini geliştiren Vianna Stibal der ki: “Kaderini ya sen yaratırsın, ya da bilinçaltın”. Hayatımızda her şey bir düşüncedir ve sonrasında gerçekliğe dönüşür.  Affetmenin Yaradan tanımını, ne zaman, nerede ve nasıl affedeceğimizi bilerek özgür, neşeli ve keyifli bir yaşam sürmemiz mümkündür. Bu konuyla ilgili varsa sorularınızı info@ipeksenemaydin.com adresine gönderebilirsiniz.

  Yaradan’ın koşulsuz sevgisi kalplerimizde daim olsun. Hepinizi seviyorum!

  Affetmenin Yaradan tanımını biliyorum.

  Kendimi ve başkalarını affetmenin ne olduğunu anlıyorum.

  Ne zaman affedeceğimi biliyorum.

  Nasıl affedilir biliyorum.

  Günlük hayatımı affederek nasıl yaşayacağımı biliyorum.

  Kendimi ve başkalarını affetmenin mümkün olduğunu biliyorum.

  (Evet demeniz yeterlidir. Hisler Thetahealing Tekniği ile yüklenir.)

  Sevgilerimle,

  İpek Senem AYDIN

  Mucizelere şahit olmayı, ruhsal farkındalığınızı artırmayı ve size hizmet etmeyen blokajlarınızdan özgürleşmeyi seçerseniz, Thetahealing Seminerleri ve bireysel danışmanlıklar hakkında bilgi almak için lütfen info@ipeksenemaydin.com ya da 0543 8812388 ile iletişime geçebilirsiniz. Mucizeler en iyi ve en yüce şekilde şimdi sizin hayatınızda!

  Youtube kanalıma abone olmak için tıklayınız: https://www.youtube.com/channel/UC6tldOhHVC77S8u2u2H01og

  Etkinliklerimiz için tıklayınız: http://ipeksenemaydin.com/etkinliklerimiz

  İPEK SENEM AYDIN

  SOSYAL MEDYA’DA