Günlük Yaşantımızda Nezaketi Nasıl Kullanacağız?

  Günlük Yaşantımızda Nezaketi Nasıl Kullanacağız?

  Değerli Okurlarım,

  Sevgiyle Merhaba! Bu yazımda sizlerle nezaketi ve inceliği günlük yaşamımızda nasıl kullanacağımızı paylaşacağım. Her paragraf sonrasında Thetahealing his yüklemelerini ekledim. His çalışması Thetahealing’in en güçlü tekniklerinden biridir. Bu çalışmayla gelen değişimlerin hızı şaşırtıcıdır. İnsanlara çabucak sevilmenin, kabul edilmenin, takdir edilmenin, saygı duyulmanın nasıl hissedildiği öğretilebilir. Umuyorum ki zevkle okuyacaksınız.

  Çok sevdiğim yazar Maya Angelou’nun dediği gibi “İnsanlar onlara ne söylediğinizi unutabilirler. İnsanlar onlara ne yaptığınızı da unutabilirler. Ama insanlar, onlara kendilerini nasıl hissettirdiğinizi asla unutmazlar. “

  Nezaket diğerleri tarafından kolayca anlaşılan çok güçlü bir titreşime sahiptir. Günlük hayatımızda kibar, ince ve şefkatli olduğumuzda, dünyamız dolayısıyla biz de daha şefkatli oluruz. Nezaket bizi istediğimiz her yere götürebilir, daha mutlu bir yaşam, titreşimimizi yükseltmek, nazik insanlarla çevrili olmak, bu dünyada bir fark yaratmak ve bir değer katmak. İncelik dolu sözlerinizin ve davranışlarınızın diğerlerinin üzerinde olan etkisi ömür boyu sürebilir. Nazik olmak her zaman bulaşıcıdır ve kalplerimizi açar. Açık bir kalp ile de her zaman güzel ve paylaşım dolu ilişkiler deneyimleriz.

  PEKİ GÜNLÜK YAŞAMIMIZDA NEZAKETİ NASIL KULLANACAĞIZ?

  DÜŞÜNCELİ KONUŞUN

  İletişim kurarken ağzınızdan çıkan sözcükleri dikkatli seçin. Akdi takdirde, üzerinden seneler geçse de ne söylediğimizi hep hatırlamak zorunda kalırız. Kalplerimizin en çok kırıldığı anlar, genelde hep düşüncesizce ve öfkeliyken söylenen sözler yüzündendir. Göze göz, dişe diş diye bir deyim olsa da, Yaradan katında en yüce olan şey, yapılan davranışa aynı şekilde cevap vermeyip iyilikle davranabilmektir.

  Yaradanın tanımıyla zerafetle neyi nasıl söyleyeceğimi biliyorum. Neyi nasıl söyleyeceğimi bilmenin nasıl hissedildiğini biliyorum.

  (Evet demeniz yeterlidir, hisler Thetahealing tekniği ile yüklenir)

  NAZİKÇE DİNLEYİN

  Konuşurken karşınızdaki kişiyi kalpten dinleyin. İlginizin cep telefonunuzda ya da çevrenizde olması konuşmanın çoğunu kaçırmış olmanız demektir. Özellikle sorduğunuz sorularda cevabı için acele etmeyip gerektiği kadar nazikçe beklemeniz en güzelidir. Bu hayatta ne kadar iyi bir dinleyici olursak, o kadar çok şey öğreniriz.  

  Dinlemenin Yaradan tanımını biliyorum. Neyi nasıl dinleyeceğimi biliyorum. İyi bir dinleyici olmanın mümkün olduğunu biliyorum. Dinlemenin nasıl hissedildiğini anlıyorum.

  (Evet demeniz yeterlidir, hisler Thetahealing tekniği ile yüklenir)

  KİBARCA HAYIR DEYİN

  Günlük yaşamımızda belki de en çok zorlandığımız konu kibarca nasıl hayır diyeceğimizi bilememektir. Kendi sınırlarımızı bilmediğimiz zaman kişilerin bizim hayatlarımızı ihlal etmesi kaçınılmazdır. Hayır demek bencillik demek değildir, aksine kendimizi çok sevdiğimiz için nasıl hayır diyeceğimizi öğrenmeliyiz. İş hayatında ve özellikle ilişkilerde sağlıklı bir etkileşim için bu gereklidir.

  En iyi ve en yüce şekilde, zerafetle kime, nasıl ve ne zaman hayır diyeceğimi biliyorum. Yaradanın tanımıyla hayır demenin nasıl hissedildiğini biliyorum. Hayır dediğimde güvende olduğumu biliyorum.

  (Evet demeniz yeterlidir, hisler Thetahealing tekniği ile yüklenir)

  NAZİKÇE KONUŞUN

  Sesinizi yükselttiğiniz zaman kontrolünüzü kaybedersiniz ve konuşma tamamen farklı bir yöne doğru yol alır. Konuyla alakasız sözcükler kullanmaya başlarsınız. Yumuşak olun, sakin olun ve açıkça söylemek istediğinizi dile getirin. Şayet bu durumdayken sakin kalabilmek sizin için zorsa, sesinizi yükseltmek yerine sessiz kalıp o ortamdan uzaklaşmak en iyisidir.

  Herşeyi Yaradanın başkalarıyla etkileşim içinde olmanın tanımını anlıyorum. Başkalarıyla ne zaman ve nasıl etkileşim içinde olacağımı biliyorum. Bunun nasıl hissedildiğini biliyorum.

  (Evet demeniz yeterlidir, hisler Thetahealing tekniği ile yüklenir)

  TEŞEKKÜR EDERİM DEYİN

  Nazik bir kalp kadar daha etkileyici başka bir şey daha yoktur. Günlük hayatınızda nerede olursanız olun, “Teşekkür Ederim”i bir ritüel haline getirin. İnsanlarla yaptığınız her konuşma yeni bir şeyler öğrenmek için fırsattır. Hiçbir kimse hayatımıza tesadüfen gelmez. Onlardan ya öğreniriz ya da öğretiriz. Karşılaştığınız insanlara nazik bir kalp ile her şey için teşekkür edin. Yalnızca öğrendikleriniz için değil, aynı zamanda yol arkadaşlarınız olduğu için.   

  Zarafetle nasıl teşekkür edeceğimi biliyorum ve bunun nasıl hissedildiğini biliyorum.

  (Evet demeniz yeterlidir, hisler Thetahealing tekniği ile yüklenir)

  Sevgili Okurlarım, Paylaştığım Thetahealing his yüklemelerinden en yüksek şekilde faydalanmanızı diliyorum. 

  Sizleri Seviyorum, Sevgiyle Kalın!

  İpek Senem Aydın

  Mucizelere şahit olmayı, ruhsal farkındalığınızı artırmayı ve size hizmet etmeyen blokajlarınızdan özgürleşmeyi seçerseniz, Thetahealing Seminerleri ve bireysel danışmanlıklar hakkında bilgi almak için lütfen info@ipeksenemaydin.com ya da 0543 8812388 ile iletişime geçebilirsiniz. Mucizeler en iyi ve en yüce şekilde şimdi sizin hayatınızda!

  Youtube kanalıma abone olmak için tıklayınız: https://www.youtube.com/channel/UC6tldOhHVC77S8u2u2H01og

  Etkinliklerimiz için tıklayınız: http://ipeksenemaydin.com/etkinliklerimiz

  İPEK SENEM AYDIN

  SOSYAL MEDYA’DA