24 MART DENİZ ÖZTAŞ İÇSEL AİLE SİSTEMİ

  24 MART DENİZ ÖZTAŞ İÇSEL AİLE SİSTEMİ

  24 Mart Salı günü saat 11:00-17:00 arasında Deniz Öztaş ile İçsel Aile Sistemi çalışmasına buluşalım. Rezervasyon ve bilgi için lütfen 0543 8812388

  Bir yanınız harekete geçmek istiyor, diğer yanınız evden bile çıkmak istemiyor mu?
  Bir yandan hayat dolusunuz, diğer yandan da son derece olumsuz bir yanınız mı var?
  Bazen son derece sakinken, birden bire öfke patlamaları mı yaşıyorsunuz?
  Herkesin önünde konuşmaktan geçinen bir yanınız mı var?
  Artık sağlıklı beslenmek istiyorsunuz, ancak içinizden bir şey devamlı yemeniz için sizi ikna mı ediyor?
  Bağlanmak istediğiniz biri var, ancak bir türlü bunu başaramıyor musunuz?

  Bunlar gibi daha bir çok örnek soru çıkartabiliriz. Bu soruların hepsine hayır diyebilecek bir insan olma ihtimali oldukça zayıf. Sebebi ise  basit. Hepimiz ana rahminden, şu ana kadar olan yaşımıza kadar yaşadıklarımıza verdiğimiz otomatik tepkiler ile bir ‘yan‘ geliştiririz. Bu yanlar basit gibi gözükse de ardında yatan sebepler ve neye ihtiyaçları olduğu oldukça karmaşık olabilir. Örneğin korkan bir yanımızın elbette güvenli bir alana ihtiyacı vardır. Öte yandan geçmişte neden korktuğunu daha karmaşık bir konu olabilir. Diğer bir karmaşıklık ise yanların birbirleri arasındaki ilişkidir. Bu korku dolu yan, belki ihmal edilmiş bir çocuk yanımızı korumaktadır. Daha da zorlu bir durumda öfkeli bir yan kontrolü ele alabilir.

  Tüm bu yanların temel görevleri bizi hayatta tutmaktır. Oysa çoğu zaman tehlike kalmamıştır. Kimisi hatırlanmayan sürgün yanlardır, kimisi  neyin nasıl olması gerektiğini bilen yönetici yanlar, kimisi de panik zamanlarda yönetimi el koyan yangın söndürücülerdir. Bu yanlar keşfedilene kadar bizi ‘özümüzü’ kontrol eder. Anlaşıldıkları ve destek verildiğinde bizlere hediyeler bırakırlar.

  Tüm bu içsel dinamikler ‘aile sistemimiz‘ ile de yakından ilgidir. Bu dinamikleri fark etmek için önce içsel bir gözlem veya dışarıdan destek gerekir. Onları isimlendirmek, onlarla iletişime geçmek, özümüzle yanlar arasındaki ayrışmanın ilk adımıdır. Aralarındaki ilişkiyi keşfetmek için yapılan aile sistemi çalışması diğer temsilciler ile yapılarak müthiş bir içgörü sağlanır.

  Kayıt ve bilgi için lütfen 0 543 8812388 ya info@ipeksenemaydin.com ile iletişime geçiniz.
  İPEK SENEM AYDIN

  SOSYAL MEDYA’DA